Szczepienia przeciw HPV

Szanowni Państwo, w związku z wprowadzeniem od 1 czerwca 2023 r. bezpłatnego programu szczepień przeciw HPV dla dzieci, zawracamy się z prośbą o pomoc w upowszechnieniu informacji o szczepieniach w Państwa placówkach.

Wprowadzenie w Polsce bezpłatnego programu szczepień przeciw HPV dla dzieci, to niezwykle ważny krok w prewencji nowotworów. Szczepienia w ramach powszechnego programu szczepień przeciw HPV (ludzki wirus brodawczaka) są bezpłatne dla dziewcząt i chłopców w wieku 12 i 13 lat.

Dlatego ważne jest, aby dotrzeć z informacją o bezpłatnych szczepieniach do rodziców dzieci, znajdujących się w grupie, która może się zaszczepić.

Zachęcamy do pobrania ze strony https://www.gov.pl/web/zdrowie/do-pobrania2, materiałów informacyjnych, m.in. ulotek i plakatów, które powstały w ramach kampanii i udostępnienie ich w Państwa placówkach, na stronach internetowych Państwa placówek oraz w mediach społecznościowych.

Materiały drukowane (ulotki, plakaty) są dystrybuowane do placówek podstawowej opieki zdrowotnej m.in. przez oddziały wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wszelkie informacje o szczepieniu przeciwko HPV są dostępne na stronie www.gov.pl/hpv

Recommend
Share
Tagged in
Skip to content